Marka tescili işleminde çok önemli bir kurum olan marka tescil ofisleri bizlere bu konuda çok yardımcı olurlar. Marka tescili yaptırmak kolay bir iş değildir. Aylarınızı alır. Size diyebilirim ki en az 10 ay sürer. 12 aya kadar çıktığı da görülür. Bu kadar uzun bir süreç gerektiren işi bir seferden fazla denemeye kalkarsanız yıllarınız gider. Bu nedenle yıllarca bir markayı tescil etmekle uğraşırsanız ürününüzün piyasaya çıkma süresi gecikir. Bu nedenle kazanacağınız maddi kaynaklar sizi terk edebilir. Bu nedenle işimizi çabuk halletmeye bakmalıyız. Bu iş için de marka tescil ofislerini kullanırız.

Marka tescil ofisleri bizlere bu işi bir seferde bitirmemiz için yardımcı olurlar. Marka tescil ofislerinin yardımı olmazsa bu işi bir seferden fazla seferde hallederiz. Bu işi tek seferde bitirmek istiyorsak marka tescil ofislerinden mutlaka yardım almalıyız. Türk Patent Enstitüsü’nün neleri dikkate aldığın bilen marka tescil ofisleri bizim belgelerimizi ve tüm hazırlıklarımızı ona göre düzenler. Böylece biz her şeyimiz hazır bir biçimde Türk Patent Enstitüsü’ne gidersek sorun çıkmadan markamız tescil ettirebiliriz.

Marka tescil ofisleri ücret alırlar. En çok korkulan da budur. Marka tescili yaptırmak isteyenler bu ofislerden yardım almak istiyorlar, ancak ücret unsurundan dolayı kendileri belgelerini hazırlamak istiyorlar. Oysa ücreti verseler bir seferde işlerini halledecekler ve işleri daha ucuza gelecek. Marka tescili yaptıranlar bu işi kendileri halletmeye kalktıklarında birçok eksik belgeden dolayı işi uzatıyorlar ve bu nedenle daha fazla maddi harcama yapıyorlar. Oysa marka tescil ofislerine işleri tamamlatsalar hem kendileri yapmak zorunda kalmayacaklar, hem de daha az maddi harcama yapacaklar.

Marka tescil ofislerinin bu nedenle önemi büyüktür. Bizi aslında birçok masraftan kurtarıyor. Ancak bunu anlayabilmek mesele. Eğer anlayabildiysek marka tescilinin daha ucuza yapabiliriz. Bu bilince sahip olmamız markamız açısından da önem arz etmektedir.

 

marka