Esnek telefonlar henüz karşımıza çıkmamışken, Samsung’un tablet çalışmalarına başladığı bildiriliyor.

Samsung şu sıralar esnek ekran üretimi noktasında yoğun çalışmalar içirişinde. CES 2013 etkinliğinde bir prototip cihaz sergileyen Güney Koreli üretici şu an için aylık 24 bin esnek panel üretim kapasitesine ulaşmış durumda. Ancak söz konusu rakam henüz amiral gemi modellerinde kullanılması için yeterli değil.

Esnek ekranlı telefonlar hakkında dönem dönem iddialar gündeme gelirken, ilk defa bir tablet hakkında da bazı belgeler elde edildi. Esnek ekranların öncüsü olarak gösterilen Samsung’un esnek ekrana sahip bir tablet üzerinde çalıştığına dair bilgiler ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından ortaya çıkarıldı.
1368836529_0.jpg

Esnek ekranlı tabletin patenti için başvuru yapılırken, cihazın bir Tablet-PC çözümü olduğu anlaşılıyor. Katlanabilir bir yapı sunan cihazda aynı zamanda klavyeli bir mini bilgisayara dönüşebiliyor. Tabletin 2014 yılında piyasaya sunulabileceği yönünde iddialar var.

Esnek ekran teknolojisi ilk aşamada televizyon, cep telefonu ve tabletlerde kullanılmak üzere oluşturuluyor. Samsung’un bu noktadaki en önemli rakibi ise LG olarak gösteriliyor. LG’nin esnek ekranları geliştirmek için Güney Kore hükümetinde maddi yardım aldığını da hatırlatalım.
1368836540_9.jpg

1368836554_patent1.jpg