Başkent’te bu yıl üçüncüsü düzenlenen Marka Zirvesi’nde ünlü sanatçı Ajda Pekkan’a Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından onaylanan “Tüm Zamanların Değişmeyen Markası” ödülü verildi.

 

International Business School Yönetim Kurulu Başkanı Akın Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Özgür Altaç tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Marka Zirvesi, birçok markanın temsilcisinin yanı sıra, siyaset ve sanat dünyasından isimler katıldı. Zirvenin gerçekleştirildiği gecenin sonunda sanatçı Ajda Pekkan’a “Tüm Zamanların Değişmeyen Markası” ödülü verildi. Pekkan, ödülünü Türk Patent Enstitüsü (TPE) Prof. Dr. Habip Asan’ın elinden aldı. Ödülü verdikten sonra açıklama yapan Asan, “Ajda Pekkan’a bu ödül az aslında kendisine ‘tüm zamanların değişmeyen süperstar markası’ ödülünü vermemiz gerekiyor” dedi.
Ödül töreni öncesinde konuşan Pekkan, “Ödül almak çok güzel, marka ödülü almak daha da güzel. Ama ‘tüm zamanların değişmeyen marka ödülünü almak inanın bambaşka” dedi. Ankara’ya gelirken uçakta marka ve marka olmak kavramı üzerine düşündüğünü söyleyen Pekkan, “Gözlerimi kapatıp bir sürü markayla boğuştum. İnsanın aklına o kadar çok şey geliyor ki, marka isimleri, sloganlar, reklam jingleları, logalar… Sonra markaya yine Ajdaca yorum yapmak istedim. Marka olmanın ağır sorumluluğunu Türk Hava Yolları’nın güzel menüsüyle hafifletirken, bence marka havalı isimlerden ve logolardan daha da fazlası, marka ‘farklı olmaktır’ diye düşündüm. Ve marka ilham vermektir, yani sorumluluğu çok ağırdır” şeklinde konuştu.